Електрическата мобилност е сред основните акценти на KAMMARTON BULGARIA
На 11 март започват изложения Архитектурно-строителна седмица, АТЕСТ Експо, Green Energy и BIM Expo
Прецизност и устойчивост в инфраструктурните проекти на GREEN ENERGY 2026 – зала 4

Регулируемите стойки за фотоволтаични панели SOPRASOLAR FIX EVO

Именно към максималното оползотворяване на слънчевата светлина е насочен и иновативният SOPRASOLAR FIX EVO – продуктът, който VISIBLE ENGINEERING ще ни представи в зала 3, щанд А8а.

Соларната енергия е основен елемент в енергийния микс при прехода към зелената енергия. За получаването ѝ са нужни качествени соларни панели, които трябва да бъдат захванати стабилно и по оптимален начин спрямо слънчевата светлина. Именно към максималното оползотворяване на слънчевата светлина е насочен и иновативният SOPRASOLAR FIX EVO – продуктът, който VISIBLE ENGINEERING ще ни представи в зала 3, щанд А8а.

SOPRASOLAR FIX EVO PEDESTAL са регулируеми стойки за фотоволтаични панели за монтаж на плоски изолирани покриви. Стойките са така проектирани така, че при монтажа не се перфорира и нарушава хидроизолацията на покрива; не е обходим и баласт.

Продуктът е рационално решение при монтж на соларни панели както върху стоманени, така и върху бетонни и дървени конструкции изолирани с еднослойни или двуслойни хидроизолационни с-ми. Допълнителното натоварване на системата е между 14-16 daN/m² със стандартен соларен панел (1,6m²).

Освен теглото на системата Soprasolar® Fix Evo, важно е да се вземе предвид и ветровото натоварване и натоварване от сняг върху соларната конструкция. Системата Soprasolar® Fix Evo е тествана в различни условия; включително при повдигане от вятър със скорорст до 200 км/ч.

С всички предимства на продукта ще се запознаете по време на изложение Архитектурно-строителна седмица, от 30 март до 2 април, в Интер Експо Център.